Odważne i kolorowe - czy warto?

Odważne i kolorowe - czy warto?

2,67 / 3 głosów
  • Odważne i kolorowe - czy warto?
  • Istnieje wiele sposobów na stworzenie własnej witryny internetowej.

Jeśli nie masz jeszcze własnej witryny internetowej, pomyśl o tym teraz! Możesz wprowadzić wiele zmian w serwisie i przeprojektować jego zawartość, układ i schemat kolorów. Możesz nawet prowadzić własne media społecznościowe lub agencję reklamową.

Dla niektórych podejście to jest tak naturalne, że dbając o własne samopoczucie, na początku rezygnujesz z własnych zasobów. Jednak po podjęciu ostatecznej decyzji nie musisz w ogóle dokonywać żadnych zmian.

Odważne i kolorowe - czy warto?

Okazuje się, że osoby odwiedzające nasze witryny są bardziej zainteresowane tymi funkcjami niż wyglądem naszej witryny. W rzeczywistości jest to najważniejsza cecha tych odwiedzających, która ma ogromne znaczenie, ponieważ pokazuje, że dbasz o witrynę i dbasz o odwiedzających.

Jak zadbać o przejrzystą i piękną stronę internetową?

Musisz więc wybrać odpowiednie materiały, które będą odważne i kolorowe. I to są dwa podstawowe elementy całej strony, bez których nasza witryna nie może mieć racji bytu.

Jako przykład pogrubienia pomyśl o tym: czerwone lub czarne tło, biały tekst na białym tle. To dość odważne kolory jak na taką stronę.

Jeśli nasza witryna zawiera również biały tekst z małą grafiką, możemy zmienić kolor tła naszej strony na taki, który pasuje do tego typu tła.

Wybrane przez nas kolory dokładnie pasują do tła: czerwony, czarny, niebieski. Jedynym sposobem na podkreślenie tekstu jest pokolorowanie go w taki sposób, aby całkowicie zniknął z tła (tak, aby był całkowicie niewidoczny).

Alternatywą dla białego tekstu z grafiką jest pogrubiony napis na czarnym tle bez tła. Ta technika jest również znana jako drukowanie w tle. Druk cieniowy jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się technik, ponieważ polega na stworzeniu specjalnego nadruku poprzez świecenie - na przykład - laserem lub świetlówkami w specjalnie wybranych miejscach na stronie.

Innym sposobem jest użycie przezroczystych pikseli. Można je wykonać nawet na przezroczystych, a efekt - nawet genialny - zostaje zachowany. Oczywiście takich technik jest znacznie więcej, w których każdy zwykły użytkownik może zaskoczyć fajną sztuczką.

Oczywiście w przypadku przezroczystych pikseli przestrzegane są te same zasady, które dotyczą przezroczystego atramentu. Aby je wykonać, wystarczy pomalować dowolne tło na dowolny kolor wybranego tekstu. Możemy więc bezpośrednio umieścić takie piksele w przestrzeni, a następnie oświetlić je na tle. Tylko atrament nie zostanie zniszczony i zostanie zachowany we właściwy sposób.

Jeszcze jedno: cienie. Polega na stworzeniu małego cienia na wybranym tle. Bardzo dobrym sposobem na uzyskanie tak cienkiego cienia są cienie, które są tworzone aparatem w specjalny sposób. Kształt cienia jest taki, że jego krawędź jest lekko odsunięta od źródła światła, a światło pada na krawędź płaszczyzny cienia.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *